ПЕРШИЙ ВЕЛИКДЕНЬ НА ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ПАРАФІЇ СВЯТИХ ВЕРХОВНИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА

ПЕРШИЙ ВЕЛИКДЕНЬ НА ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ПАРАФІЇ СВЯТИХ ВЕРХОВНИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА

В Чернівцях на вулиці Володимира Винниченка 117-В ведеться спорудження богослужбової каплиці на честь верховних апостолів Петра і Павла.
З благословення правлячого єпископа Чернівецького владики Йосафата (Мощича), будівництво веде синкел єпархії, адміністратор катедрального храму отець о.Валерій Сиротюк.

«Для того, щоб збудувати храм потрібні не тільки фінансові ресурси, а потрібні духовні сили і бажання вірних. А щоб зібрати наших мирян, які проживають в цій частині міста потрібне активне парафіяльне життя. Тому моє бачення – це якнайшвидше спорудити місце для молитви і паралельно вести будівництво храму. На сьогодні ми маємо розроблений проект храму святих апостолів Петра і Павла. Цей проект є благословенний та погоджений правлячим єпископом. Зараз проект на стадії погодження відповідними державними департаментами. Після довгих дискусій вибрали місце, де має будуватися храм, адже через земельну ділянку парафії проходить міська мережа водоканалу. Тому було прийняте рішення будувати двоярусний храм в далині від дороги на необхідну відстань від мережі водоканалу. На першому поверсі буде недільна школа, а другий ярус це сам храм. Проте, поки ми готуємо будівництво самого храму, ми стараємося збудувати місце для молитви – богослужбову каплицю. В лютому місяці владика Йосафат поблагословив місце під каплицю, а в суботу перед Великоднем освятив архієрей нам чотири надкупольні хрести. Того ж дня по обіді з віниками збіглися хабатівці (Хабатівка – район Чернівців) підмітати церковне подвір’я, а на Великдень ми вже мали коротку молитву на освячення великодніх дарів. Ми спеціально не робили особливого розголосу про те, що на подвір’ї каплиці під відкритим небом освятимо великодні дари, для того щоб зберігати приписи карантину. Але повірте і я не міг відмовити в освяченні кошеликів жертводавцям, і будівничим нашої каплички. Тому було прийнято рішення освятити паски в два етапи по по 10 осіб. Освячення тривало небільше 10 хвилин, але повірте, цей момент буде найкращим із спогадів про 2020 рік», – розповідає отець Валерій Сиротюк.

– Отче Валерію, де ви знаходите кошти для будівництва богослужбової каплиці? Адже на вигляд це цілком гарна церковця і бюджет, напевно, немалий.

– Справа в тому, що я не шукаю кошти, а вони самі мене знаходять. Довкола нас багато гарних людей. Важливо вести відкритий фінансовий облік і звітність перед жертводавцями. Саме для цієї цілі буде опублікований сайт парафії, де буде рубрика наші жертводавці. Також з благословення владики Йосафата мої друзі з Києва розробили цінні фінансові пам’ятки – цеголки на будівництво храму. Цеголки мають захисні водяні знаки і свою нумерацію. Я також планую, що на сайті буде окрема колонка «Цеголки», де кожен жертводавець зможе знайти за відповідним номером своє прізвище. Цеголка буде мати гарний вигляд її можна буде помістити в рамку і залишити своїм нащадкам, як свідоцтво того, що саме ця людина збудувала Петро-Павлівський храм. Моє завдання знаходити якісні дешеві матеріали і непитущих майстрів. Сьогодні мережа інтернет не тільки допомагає молитися, але й допомагає будувати і запрошувати до будівництва друзів жертводавців.

– Каплиця на Володимира Винниченка це не перша святиня, яка споруджується в Чернівецькій єпархії з благословення владики нашого Йосафата, а ось в Чернівцях за останні два століття після катедрального собору, це перша святиня. Коли планується освячення богослужбової каплиці?

– Я вже радився з владикою Йосафатом і ми думаємо в один день, і посвятити землю під будівництво храму, із закладенням хреста на місці святилища, і також в цей день освятити богослужбову каплицю. Але тут є два фактори від котрих залежить дата цього торжества. Перша це кошти на внутрішню оздобу каплиці, а друге ми не знаємо коли закінчиться карантин. Проте наші вірні обов’язково дізнаються про цей святковий, історичний день.

– Отче Валерію, дякуємо вам і всім отцям нашої єпархії, і нашому владиці Йосафатові за ревне служіння і особистий приклад жертовної молитви.

– Прошу всіх про молитву за здоров’я наших людей в часі пошесті, за лікарів і отців сповідників, за хлопців наших на Сході. Здоров’я духовне і фізичне, сьогодні це найважніше для всіх нас. Будуть здорові вірні – будуть церкви в Чернівцях і на Винниченка, і на Героїв Майдану, і на Старожучківській. Ще раз, сердечно вітаю із Світлим Христовим Воскресінням всіх парафіян нашої Церкви, всесвітліших отців наших буковинських, наших шановних жертводавців.
Окремо хочу привітати у ваші особі, Тетяно, всіх медійників єпархії, котрі особливо служать нашим вірним в умовах «Домашньої Церкви».
Христос Воскрес!

– Воістину Воскрес!

Телефонне інтерв’ю записала Тетяна Комар.