Освячення престолу парафіяльної каплиці.

2 липня 2020 року з благословення владики Йосафата Мощича у Чернівцях вперше за майже 200 років закладено наріжний камінь під будівництво нової святині УГКЦ. Крім того, відбулося посвячення щойно зведеної богослужбової каплиці святих апостолів Петра і Павла, що знаходиться на вул. Винниченка, 117-В, оскільки будівництво храму триває роки, а в каплиці вже від сьогодні парафіяни можуть щоденно брати участь у богослужіннях і зростати як парафія.

Єпископ Чернівецький звершив чин освячення престолу та покладення антимінсу, а відтак очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з єпархіальним духовенством. У проповіді владика Йосафат наголосив на особливій місії апостола Петра: «Христос є наріжним каменем Церкви, віра апостола Петра є першою цеглиною і знаком єдності всіх апостолів. І ніякі вороги не зможуть здолати Церкву! Петро отримує ключі, щоб не закривати, а відкривати для людей двері до Царства Божого, з якого був вигнаний Адам. Наша Церква втішається, що має повноту єдності з апостольським престолом, аж від часів апостола Петра».

Після Архиєрейської Літургії парох новоствореної парафії, митр. прот. Валерій Сиротюк подякував владиці за пастирський візит та освячення, а також звернувся до жертводавців, адже це «чудо, що за три місяці ми змогли збудувати цю каплицю, це все завдяки вашим пожертвам та невтомній праці».

Особливо зворушеною була пані Наталія Кубаренко, в домі якої у підпільні часи служилися Літургії, і от тепер нарешті здійснилася її мрія – мати у своєму мікрорайоні Хабатівка греко-католицький храм.

Відтак владика Йосафат Мощич заклав капсулу та освятив наріжний камінь під будівництво храму святих апостолів Петра і Павла.